IX Ogólnouczelniane Dyktando

Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie organizuje – jak co roku – sprawdzian z ortografii dla wszystkich chętnych (studentów, doktorantów i pracowników).

30 maja 2019 r. (czwartek) o godz. 17 w Auli A1 (nowy budynek UP)  odbędzie się IX Ogólnouczelniane Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Patronat honorowy objął Jego Magnificencja Rektor prof. dr hab. Kazimierz Karolczak.

Mistrz ortografii UP otrzyma nagrodę pieniężną 900 zł (netto), I wicemistrz 600 zł (netto), a II wicemistrz 500 zł (netto). Nagrody ufundowała Prorektor ds. Studenckich UP dr hab., prof. UP Katarzyna Potyrała.

Tekst ogólnouczelnianego dyktanda przygotowuje (tak jak w latach poprzednich) adiunkt w Instytucie Filologii Polskiej dr Maciej Malinowski, mistrz ortografii polskiej z Katowic (z 1990 r.).

Zapisy (do 29 maja br.): dyktandoup2019@gmail.com